13. GELENEKSEL REHA BİLİR LEYLEKLER VADİSİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI21.04.2024

13. GELENEKSEL REHA BİLİR LEYLEKLER VADİSİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

Beyşehir Kültür ve Turizm Derneğinin muhteşem organizasyonu, 13. Geleneksel Reha Bilir Leylekler Vadisi İslibucak Ormanı Doğa Yürüyüşü 63 doğaseverin katılımıyla ruhlarını besleyen bir maceraya dönüştü.

Beyşehir'den araçlarla yola çıkan katılımcılar, karlı Anamas Dağı manzaralarıyla büyüleyen yolculuğun ardından Leylekler Vadisi'ne ulaştığında, gökyüzünün efendisi leyleklerin kanat çırpışları arasında kendilerini buldular. Leylekler Vadisinin isim babası Reha Bilir burada yaptığı konuşmada katılımcılara teşekkür ederken, doğa sevgisine ve doğanın korunmasının önemine değindi. Leylekler Vadisinde hafif esen rüzgâr katılımcıların zihninde hoş bir serinlik bırakırken, katılımcılar da fotoğraf makineleriyle leyleklerin zarif dansını ölümsüzleştirmeye çalıştı.

Daha sonra İslibucak Ormanı'nın yeşil örtüsü altında, kuş cıvıltıları, yaprakların hışırtıları ve etrafı saran kekik kokuları eşliğinde başlayan 5 kilometrelik doğa yürüyüşü, doğanın kalbinin ritmiyle senkronize olmuş gibiydi. Katılımcılar her adımda doğanın büyüsüne daha da yaklaşırken, bir yandan da birbirleriyle samimi sohbetlerin tadını çıkardılar.

Parkurun sonunda yorgunluklarını bir kenara bırakarak mangal ateşinin etrafında toplanan grup, sıcak sucuk ekmeklerin kokusunu içlerine çekerken gün boyunca biriktirdikleri anıları paylaştılar. Gökyüzünün mavisi altında dostluklar pekişirken, doğanın sunduğu huzur ve mutluluğun tadını çıkardılar.

Bu özel etkinlik, gün boyunca çekilen fotoğraflarla toplanan anılarla birlikte yeni dostlukların filizlendiği, doğanın kucaklayıcı güzelliğine şahitlik eden herkes için unutulmaz bir deneyim oldu. Doğa, insanların ruhlarına dokunarak onları bir araya getirip birbirlerine daha da yakınlaştırdı.

Etkinliğe katılanlar bir yıl sonraki doğa yürüyüşünde yeniden birlikte olabilmek dilekleriyle günü tamamladılar.